Dolar 32,2020
Euro 35,0069
Altın 2.504,53
BİST 10.643,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Açık
İstanbul
22°C
Açık
Cts 23°C
Paz 24°C
Pts 23°C
Sal 24°C

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-1856561301011455"
     crossorigin="anonymous"></script>

Gümüşhane Üniversitesi 4B Personel Alım İlanı

İlan Tarihi: 04.07.2023 19:36

Gümüşhane Üniversitesi 4B Personel Alım İlanı

Üniversitemiz birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına  göre  istihdam  edilmek  üzere,  06.06.1978  tarihli  ve  7/15754  sayılı  Bakanlar  Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”da yer alan ek 2’inci  maddenin  (b)  fıkrası  gereği  “KPSS  (B)  grubu  puan  sıralaması  esas  alınmak  suretiyle” sözleşmeli personel alınacaktır.

 

İLAN
KODU
UNVANIADETÖĞRENİMPUAN
TÜRÜ
ARANAN NİTELİKLER
DP-1Destek Personeli (Bahçe Bakım ve Temizlik Hizmetleri) (Erkek)2Lise ve DengiKPSSP941-    Ortaöğretim         (lise         ve         dengi         okul) Bahçecilik/Tarım/Tarım     Teknolojileri     alanı     veya dallarından mezun olmak veya herhangi bir ortaöğretim (lise   ve   dengi   okul)   mezunu   olup   Bahçe   Bakımı/ Bahçıvanlık   /   Peyzaj   Bahçıvanlığı   /   Süs   Bitkileri Yetiştirme ve Bakımı/Park Bahçe ve Koruların Bakımı / Park  ve  Bahçe  Bitkileri  Yetiştiriciliği  alanında  sertifika sahibi olmak, (MEB, Üniversite veya Mesleki Yeterlilik Kurumundan alınmış olması şartıyla kabul edilecektir.)
2-    Görevin    devamlı    yapmasına    engel    olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.
3-    2022 KPSSP94 puanı en az 60 olmak.
4-    Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.
5-    İhtiyaç  halinde  vardiyalı  çalışma  düzenine  uyum göstermek.
6-    Üniversitemiz    Merkez    Kampüs Yerleşkesinde görevlendirilecektir.
DP-2Destek Personeli (Temizlik Hizmetleri) (Kadın)1Lise ve DengiKPSSP941-    Ortaöğretim (Lise ve Dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
2-    Görevin    devamlı    yapmasına    engel    olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.
3-    İhtiyaç  halinde  vardiyalı  çalışma  düzenine  uyum göstermek.
4- 2022 KPSSP94 puanı en az 60 olmak.
5-    Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.
6-    Üniversitemiz      Şiran     Dursun     Keleş      Sağlık Hizmetleri   Meslek   Yüksekokulu   Müdürlüğü   emrinde görevlendirilecektir.
KGG-1Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek)3Ön LisansKPSSP931-    Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir ön lisans programından mezun olmak.
2-    2022 KPSSP93 puanı en az 60 olmak.
3-    Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.
4-     5188   sayılı   Özel   Güvenlik   Hizmetlerine   dair Kanun’un 10. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
5-    5188  sayılı  Kanun  gereği  Özel  Güvenlik  Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak.
6-    Son  başvuru  tarihi  itibarıyla  en  az  1  yıl  süreyle geçerli   silahlı/silahsız   özel   güvenlik   görevlisi  kimlik kartına sahip olmak.
7-    Vardiya  usulü  çalışmaya  ve  gece  çalışmaya  engel bir durumu bulunmamak.
8-    170 cm den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 15 den fazla  13  den  az  olmaması.  (Örneğin  boy  uzunluğu  170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70-13=57 kg olmalıdır.)
9-    Görevin    devamlı    yapmasına    engel    olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.
10-     Üniversitemiz    Merkez    Kampüs    Yerleşkesinde görevlendirilecektir.
KGG-2Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek)2Ön LisansKPSSP931-    Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir ön lisans programından mezun olmak.
2-    2022 KPSSP93 puanı en az 60 olmak.
3-    Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.
4-    5188    sayılı    Özel   Güvenlik    Hizmetlerine    dair Kanun’un 10. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
5-    5188  sayılı  Kanun  gereği  Özel  Güvenlik  Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak.
6-    Son  başvuru  tarihi  itibarıyla  en  az  1  yıl  süreyle geçerli   silahlı/silahsız   özel   güvenlik   görevlisi  kimlik kartına sahip olmak.
7-    Vardiya  usulü  çalışmaya  ve  gece  çalışmaya  engel bir durumu bulunmamak.
8-    170 cm den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 15 den fazla  13  den  az  olmaması.  (Örneğin  boy  uzunluğu  170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70-13=57 kg olmalıdır.)
9-    Görevin    devamlı    yapmasına    engel    olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.
10-     Üniversitemiz    Şiran    Mustafa    Beyaz    Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü emrinde görevlendirilecektir.
TNTeknisyen (Tesisat Teknolojisi) (Erkek)1Lise ve DengiKPSSP941-    Ortaöğretim  Kurumlarının  Tesisat  Teknolojisi  ve İklimlendirme alanından mezun olmak.
2-    2022 KPSSP94 puanı en az 60 olmak.
3-    Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.
4-    Görevin    devamlı    yapmasına    engel    olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.
5-    Üniversitemiz    Merkez    Kampüs    Yerleşkesinde görevlendirilecektir.

 

ADAYLARDA ARANACAK GENEL ŞARTLAR

1- Başvuracak  adaylarda  yukarıda  aranılan  nitelikler  ile  657  sayılı  Devlet  Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak
2- Türk  Ceza  Kanununun  53.  maddesinde  belirtilen  süreler  geçmiş  olsa  bile;  kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin  güvenliğine  karşı  suçlar,  Anayasal  düzene  ve  bu  düzenin  işleyişine  karşı  suçlar,  milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık,  sahtecilik,  güveni  kötüye  kullanma,  hileli  iflas,  ihaleye  fesat  karıştırma,  edimin iflasına   fesat   karıştırma,   suçtan   kaynaklanan   mal   varlığı   değerini   aklama   veya   kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
3- Erkek adayların askerlikle ilgisi bulunmamak.
4- 657  sayılı  Kanunun  53  üncü  maddesi  hükümleri  saklı  kalmak  kaydıyla  görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak.
5- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.
6- Son  1  (bir)  yıl  içerisinde  sözleşmeli  personel  olarak  istihdam  edilenlerden,  hizmet sözleşmesi    esaslarına    aykırı    hareket    etmesi    nedeniyle    kurumlarınca    sözleşmelerinin feshedilmemiş  olması  veya  sözleşme  dönemi  içerisinde  Bakanlar  Kurulu  kararı  ile  belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.
7- Belirtilen öğrenim düzeyi mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.
8- Adayların   2022   KPSS’ye   girmiş   olması,   nitelikte   belirtilen   asgari   KPSSP94   ve KPSS93 puan türüne sahip olması gerekmektedir.
9- Herhangi  bir  sosyal  güvenlik  kurumundan  emeklilik  veya  yaşlılık  aylığı  almıyor olmak,
10- Koruma  ve  Güvenlik  Görevlisi  unvanlarına  başvuracak  adaylar  için  5188  sayılı Kanunun  10.  maddesindeki  şartları  taşıyor  olmak,  özel  güvenlik  sertifikasıyla  birlikte  göreve başlayacağı tarih itibariyle geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. Vardiya ve nöbet usulü çalışmaya engel bir durumu bulunmamak.
11- Adaylar  ilan  edilen  kadrolardan  ancak  birine  başvuru  yapabilir,  aynı  ilan  dönemi içinde birden fazla kadroya başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.
12- Başvuru yapılan pozisyon ile ilgili onaylı belge veya sertifika sahibi olmak.
13- Güvenlik  Soruşturması  ve  Arşiv  Araştırması  Kanunu  ve  Güvenlik  Soruşturması  ve Arşiv  Araştırması  Yapılmasına  Dair  Yönetmelik  gereğince  sözleşme  yapmaya  hak  kazanan adaylar hakkında ilgisine göre güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması yapılacak olup sonucu olumlu çıkan personel ile sözleşme imzalanacaktır.
14- Atanma   hakkı   kazanan   adaylar   ihtiyaca   göre   Merkez   kampüs   ve   İlçe   merkez yerleşkelerinde bulunan birimlere dağıtılacaktır.
15- Adayların  puanlarının  eşit olması  halinde mezuniyet  tarihi  önce olan, bunun  da eşit olması halinde doğum tarihi önce olan adaya öncelik tanınır.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

Adaylar, ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde, Gümüşhane Üniversitesi  resmi  internet  sayfası  www.gumushane.edu.tr’den  temin  edilecek  başvuru  formu, başvuru   dilekçesi   ve   istenilen diğer   belgeleri   eksiksiz   bir   şekilde   doldurmak   suretiyle Üniversitemiz   Personel   Daire   Başkanlığına   şahsen   başvuruda   bulunmaları   gerekmektedir. Mazereti sebebiyle şahsen başvuruya gelemeyecek olanlar adına, noterden başvuruya esas vekâlet verilmesi suretiyle yakınlarının şahsen başvuru yapmalarına olanak sağlanacaktır. Posta yolu ile gönderilen   başvurular   geçersiz   sayılacağı   için   işleme   alınmayacak   ve   işleme   alınmayan başvurular  ile  ilgili  adaylara  ayrıca  bilgilendirme  yapılmayacaktır.  Başvuru  esnasında  teslim
edilen başvuru formu ve diğer evrakların eksiksiz olması adayın sorumluluğundadır.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

1- Başvuru formu (www.gumushane.edu.tr adresinden temin edilecektir.)
2- Başvuru dilekçesi (www.gumushane.edu.tr adresinden temin edilecektir.)
3- Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı fotokopisi.
4- Diploma  veya  mezuniyet  belgesi  fotokopisi.  (e-Devletten  alınan  karekodlu  belgeler
kabul edilir.)
5- 2022  KPSS  (B)  Grubu  Sınav  Sonuç  Belgesi.  (e-Devletten  alınan  karekodlu  belgeler kabul edilir.)
6- SGK Hizmet Dökümü. (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
7- Erkek adaylar için askerlik durum belgesi. (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir
8- 1 adet vesikalık fotoğraf.
9- Özel  Güvenlik  Görevlisi  Kimlik  Kartı:  Güvenlik  görevlisi  pozisyonuna  başvuranlar için;  son  başvuru  tarihi  itibariyle  Özel  Güvenlik  Görevlisi  Kimlik  Kartının  en  az  1  (bir)  yıl geçerlilik süresinin olması gereklidir.
10- Beden  Kitle  Endeksini  Gösteren  Belge:  Güvenlik  görevlisi  pozisyonu  için;  başvuru tarihleri içinde sağlık kuruluşlarından alınan, boy-kilo durumu ile beden kitle endeksi tam ve net olarak yazılı olan imzalı ve kaşeli belge. (Obezite İzlem Raporu olarak istenebilir)

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI

Başvuru  sonunda  yazılı  ve/veya  sözlü  sınav  yapılmaksızın  2022  KPSS  (B)  grubu  puan sıralaması esas alınarak sözleşme yapmaya hak kazananların isim listesi ile işe başlamaları için gerekli belgeler, Gümüşhane Üniversitesi resmi internet sayfası www.gumushane.edu.tr adresinde yayımlanacaktır.

Asıl  kazananlardan  süresi  içerisinde  başvuran  olmadığı  takdirde  veya  aranan  şartları taşımadığı   tespit   edilenlerin   yerine   iki   katına   kadar   belirlenen   yedek   adaylardan   sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır. İşe    başlama    için    gerekli    evraklar,    başvuru    zamanı    ve    yeri    ile    ilgili    bilgilerin www.gumushane.edu.tr   adresinden   takip   edilmesi   gerekmektedir.   Belirtilen   süre   içerisinde istenilen  belgeleri  teslim  etmeyen  adaylar  haklarını  kaybederler.  Başvuru  ve  atama  işlemleri sırasında  gerçeğe  aykırı  beyanda  bulunduğu  veya  herhangi  bir  şekilde  gerçeği  sakladığı  tespit edilenlerin  sözleşmesi  yapılmaz.  Sözleşme  yapılmış  olsa  dahi  fesih  edilir.  İlanda  bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri geçerlidir.

NOT:

1- Sözleşmeli  Personel  Çalıştırılmasına  İlişkin  Esaslar  uyarınca  sözleşmeli  personelin başka  bir  kuruma  naklen  tayini  mümkün  değildir.  Gümüşhane  Üniversitesinin  Gümüşhane  ili dışında  teşkilatı  bulunmadığından  kazanan  adaylar  merkez  kampüs  veya  görevlendirilecekleri bağlı birimlerinin olduğu ilçede ikamet edecektir.
2- Göreve  başlatılacak  sözleşmeli  personeller  hakkında;  26  Ocak  2023  tarihli  ve  32085 sayılı  Resmî  Gazete’de  yayımlan  Devlet  Memurları  Kanunu  ve  Bazı  Kanunlar  İle  663  sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunda belirtilen hususlara göre işlem tesis edilecektir.
2- İlana  ilişkin  sonradan  alınan  kararlara  ve  yapılan  değişikliklere  ait  tüm  duyurular, Üniversitemiz   https://www.gumushane.edu.tr/   web   adresinde   yayımlanacak   olup,   başka   bir şekilde tebliğ yapılmayacaktır.
3- İdare gerekli gördüğü hallerde, ilanın her aşamasında değişiklik yapma veya iptal etme yetkisine sahiptir.

İLETİŞİM:
Adres: Gümüşhane Üniversitesi, Personel Daire Başkanlığı
Gümüşhanevî Kampüsü, Bağlarbaşı Mahallesi 29100- Merkez/Gümüşhane
Telefonlar : Santral: (0456) 233 1000 Dahili: (1361)- (0456) 233 12 07

Bizi instagramdan takip etmek için tıklayınız.

Bizi twitterdan takip etmek için tıklayınız.

Bizi facebooktan takip etmek için tıklayınız.

Bizi youtubedan takip etmek için tıklayınız.

Bizi telegramdan takip etmek için tıklayınız.

#ilangovtr
Basın No
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.